Kandydaci PiS do sejmiku województwa z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego

i

Autor: Michał Rejduch Kandydaci PiS do sejmiku województwa z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego

Wybory samorządowe

PiS zaprezentowało kandydatów. Kto powalczy o mandat radnego województwa?

2024-02-20 7:11

„Chcemy utrzymać cztery mandaty z naszego okręgu” – mówił poseł Arkadiusz Mularczyk na poniedziałkowej konferencji prasowej, podczas której zaprezentowano listę kandydatów do Sejmiku Województwa. Jak zaznacza, lista jest bardzo mocna.

Nowy Sącz. PiS zaprezentowało kandydatów do rady Sejmiku

Cel jest jeden. To utrzymanie władzy. Prawo i Sprawiedliwość pokazało kandydatów, którzy będą walczyć o mandaty do Sejmiku Województwa małopolskiego z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego oraz miasta Nowego Sącza. To osiem osób. Listę otwiera Grzegorz Biedroń z powiatu limanowskiego. Na drugim miejscu jest Jadwiga Wójtowicz z powiatu gorlickiego, dalej Jan Duda z powiatu nowosądeckiego, Tomasz Płatek z powiatu gorlickiego, Rafała Mazur z Nowego Sącza, Danuta Lelito z powiatu nowosądeckiego, Wojciech Podmański z powiatu nowosądeckiego i Justyna Łabuz z powiatu limanowskiego. To mocna lista — zapewnia Arkadiusz Mularczyk wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego PIS w Małopolsce.

To są przedstawiciele wszystkich trzech powiatów, reprezentujący różne zawody, różne profesje. To są osoby doświadczone w pracy samorządowej, jak i ci, którzy dopiero wchodzi to życie. To są wybory, powalczymy. Obiecujemy ciężką pracę. Każdy z kandydatów musi wykonać pracę w swoim mateczniku. To będzie kampania, która jest synergią kampanii w całym regionie. Wystawiamy mocne listy do Rady Powiatu i Rady Miasta – mówił Arkadiusz Mularczyk.

Na liście zabrakło Marty Mordarskiej, która jest obecnie radną sejmiku i Witolda Kozłowskiego. Ma on wystartować z listy z okręgu podhalańskiego. Taką decyzję podjęły władze Prawa i Sprawiedliwości. Sejmik Województwa małopolskiego składa się z 39 radnych. W ostatniej kadencji większość miało Prawo i Sprawiedliwość - 24 radnych, Koalicja Obywatelska - 11, a PSL - 4.