Pociąg retro

i

Autor: źródło: facebook.com/kolejegalicyjskie, fot. Adrian Maraś Pociąg retro

Turystyka

Pociąg retro znowu wyjedzie na tory. Znamy rozkład jazdy!

2024-05-21 7:14

Jedna z największych atrakcji turystycznych Małopolski – pociąg retro znowu wyjedzie na tory. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei opublikowało rozkład jazdy na tegoroczny sezon. W planie jest 12 przejazdów.

Pociąg retro na małopolskich torach

Zabytkowa, 80-letnia lokomotywa i wagony z lat 30. i 60. znowu wyjada na małopolskie tory. Organizatorzy przejazdów, czyli Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei już po raz 10 przygotowało wycieczki pociągiem retro po Małopolsce. Tym razem skład nie pojedzie jedną z najpiękniejszych tras z Nowego Sącza do Chabówki, bo jest ona w remoncie. Skład pojawi się za to na innych szlakach kolejowych i w miejscach, w których do tej pory bywał bardzo rzadko. Rozkład jazdy znajdziecie TUTAJ

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Z przyjemnością informujemy, że w czerwcu 2024 roku ruszy okrągła X edycja Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej! W tym roku zaplanowano 12 przejazdów zabytkowych pociągów zestawionych z historycznego taboru Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Pociągi prowadzone 80-letnią lokomotywą parową wyruszą z Chabówki i dojadą do Żywca, Jeleśni, Tarnowa, Tuchowa, Żabna, Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy – Zdrój, Żegiestowa, Biecza oraz Gorlic – informuje stowarzyszenie na swoim Facebooku.

Przejazdom towarzyszyć będą liczne atrakcje promujące Małopolskę. W planie są prezentacje atrakcji turystycznych, występy lokalnych zespołów na stacjach, na których zatrzyma się pociąg, czy różne inscenizacje historyczne. Bilety można rezerwować na www.kolejegalicyjskie.pl. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.