Polana muzyki i świateł powstanie w Krynicy.  Będzie też wieża widokowa

i

Autor: Biuro prasowe PKL Polana muzyki i świateł powstanie w Krynicy. Będzie też wieża widokowa

Krynica Zdrój

Polana muzyki i świateł powstanie w Krynicy. Będzie też wieża widokowa

2024-07-09 7:26

Duże zmiany czekają Górę Parkową w Krynicy Zdroju. Polskie Koleje Linowe zbudują tam nowe tereny do rekreacji i wypoczynku, a nawet wysoką wieżę widokową. Nowy park powstanie na miejskich działkach, które PKL dostały od Krynicy.

W nowym ogrodzie turyści będą mogli podziwiać rzeźby z roślin, które będą przypominać znane postacie Krynicy-Zdroju. W ogrodzie znajdą się kwiatowe rzeźby w kształcie instrumentów, z których usłyszymy muzykę między innymi Jana Kiepury czy Marty Eggerth.

Kolejną nowością będzie wieża widokowa, która też ma powstać na szczycie Góry Parkowej.  Punkt widokowy znajdzie się na wysokości 36 metrów. Ze szczytu zobaczymy panoramę Krynicy, Beskidu Sądeckiego, a nawet Tatry.

Mówi Joanna Chmielowska z PKL

Będą to już kolejne prace, jakie na Górze Parkowej wykonają Polskie Koleje Linowe. W ostatnim czasie odnowiono tam między innymi dolną i górną stacje kolejki, a także odrestaurowano wagony, które wożą turystów na szczyt.

QUIZ o szkole lat 90. Ile z niej pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Które miejsca znikały najszybciej na przerwach?

To nie koniec, bo w planie jest też trzeci etap prac na Górze Parkowej, Powstanie tam nowoczesne multimedialne centrum podróży do minionych lat Krynicy-Zdroju. Rozbudowana będzie strefa dla rodzin z dziećmi, w której powstaną karuzela, fontanna oraz tor samochodów retro. Takie prace zaplanowano na lata 2025-2027.

Swoje plany dla Góry Parkowej ma też miasto. Remontu doczekają się tam alejki spacerowe, które prowadza na szczyt. Będzie też wymienione oświetlenie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!