Nowy Sącz ma 8 miejsce w konkursie na  Rowerową Stolicę Polski

i

Autor: Aktywne Miasta/FB Nowy Sącz ma 8 miejsce w konkursie na Rowerową Stolicę Polski

nowy sącz

Znowu pokazali moc! Nowy Sącz ma 8 miejsce w konkursie na Rowerową Stolicę Polski

2024-07-07 11:44

„Nie poddajemy się, za rok znowu będziemy walczyć” Tak mówią rowerzyści z Nowego Sącza, którzy w tym roku przyłączyli się do akcji pod tytułem „Rowerowa Stolica Polski. Mimo, że głównej nagrody dla Nowego Sącza nie udało się wykręcić, to tegoroczny wynik nie jest zły.

Wielkie kręcenie kilometrów zaczęło się 1 czerwca i trwało cały miesiąc. W tym roku w rywalizacji ogólnej Nowy Sącz zajął 8 miejsce na 53 miasta, które do tej zabawy się przyłączyły.

Na wynik Nowego Sącza zapracowało 712 aktywnych rowerzystów, którzy łącznie przejechali ponad 351 tysięcy kilometrów. To o ponad 27 tysięcy kilometrów więcej niż w 2023 roku. W sumie Nowy Sącz zdobył 4 373 punktów.

Warto pamiętać, że przy okazji kręcenia kilometrów dla Nowego Sącza fajne nagrody można było wykręcić także dla siebie. Za pierwsze miejsce było 1500 złotych, za drugie 1000 złotych, a za trzecie miejsce 500 złotych. Do wygrania były też inne nagrody oraz vouchery.

Każdy rowerzysta, który dla Nowego Sącza przejechał tysiąc kilometrów dostanie też profesjonalną rowerową koszulkę przygotowaną specjalnie na tegoroczną akcję. W tym roku takich osób jest aż 166.

Quiz. Jedzenie na koloniach w PRL-u. Nie wyjeżdżałeś? Nie licz nawet na 1 punkt!

Pytanie 1 z 10
Na koloniach w PRL-u na śniadanie dzieci jadły:

W całym kraju w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski wykręcono ponad 14 milionów kilometrów. Do zabawy przyłączyły się 53 miasta i 96 gminy.

Tym razem nagroda główna, czyli Puchar Rowerowej Stolicy Polski w kategorii miast trafił do Białej Podlaskiej. Na drugim miejscu są Puławy, a na trzecim Gniezno. Natomiast w kategorii gmin wygrał Otyń w województwie lubuskim

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!