Wypadek w Bilsku na krajowej 75-ce

i

Autor: PSP Nowy Sącz Wypadek w Bilsku na krajowej 75-ce

Policja szuka świadków wtorkowego wypadku w Bilsku na DK 75

2021-11-03 14:00

We wtorek przed godziną 17 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 75. W Bilsku koło Łososiny Dolnej bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia zmarła w szpitalu. Policja szuka świadków tego wypadku.

Droga była zablokowana przez kilka godzin. Policja kierowała na objazdy. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz strażacy. Niestety w wypadku na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia trafiła do szpitala i nie udało jej się uratować — to osoby podróżujące busem. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki Scania. W skutek zdarzenia dwóch pasażerów renaulta w wieku 46 i 47 lat poniosło śmierć na miejscu, a 45-letni kierowca tego pojazdu zmarł po przewiezieniu do szpitala - mówi Aneta Izworska z nowosądeckiej policji.

Ofiary wypadku były mieszkańcami Sądecczyzny. Na miejscu pracowali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz strażacy z OSP Tęgoborze i OSP Łososina Dolna. Utrudnienia trwały tam do godziny 22. Przyczyny wypadku badają policjanci i prokurator.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?

Policja prosi świadków wypadku o kontakt z  Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, pod numerami telefonów: 47 833 41 51, 47 833 42 57 lub oficera dyżurnego – 47 833 46 30 (całodobowo).  Każda informacja w tej sprawie jest cenna i może przyczynić się do dokładnego wyjaśnienia okoliczności tego wypadku.