Policjanci z drogówki znowu w akcji.  Posypały się mandaty!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z drogówki znowu w akcji. Posypały się mandaty!

policja w akcji

Policjanci z drogówki znowu w akcji. Posypały się mandaty!

2024-04-17 17:12

Wypisano sporo mandatów. Kilku kierowców straciło też prawa jazdy lub dowody rejestracyjne pojazdów. Takie są efekty kolejnej policyjnej akcji, która była wymierzona w piratów drogowych.

Tym razem dodatkowe policyjne patrole pojawiły się w kilku miejscach w mieście. W rejonie Alei Józefa Piłsudskiego, na ulicy Królowej Jadwigi, Władysława Beliny - Prażmowskiego, Lwowskiej czy na Bulwarze Narwiku. W sumie przeprowadzono 78 kontroli.

Już tradycyjnie głównym przewinieniem zdecydowanej większości kierujących było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci wypisali 50 mandatów karnych oraz skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Dodatkowo podczas akcji policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Niechlubnym rekordzistą był kierowca renaulta, który ulicą Legionów w Nowym Sączu poruszał się z prędkością 105 kilometrów na godzinę. To o 55 kilometrów szybciej niż wolno. Oprócz zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych - dodaje Aneta Izworska.

Przy okazji tej akcji za zły stan techniczny pojazdów policjanci zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych.

Kultowe cytaty z „Czterdziestolatka”. Odgadniesz, kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
„Ja jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję” to słowa wypowiedziane przez:

Podobną akcje policjanci z Nowego Sącza zorganizowali też na początku kwietnia. Wtedy skontrolowano 150 pojazdów i ujawniono 130 wykroczeń.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!