Nowy Sącz

Polscy olimpijczycy spotkali się z uczniami sądeckich szkół. Do czego zachęcali? [ZDJĘCIA]

2024-04-18 13:05

Kajakarze Klaudia Zwolińska i Grzegorz Hedwig byli gości Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Spotkali się oni z uczniami nowosądeckich szkół. Opowiedzieli o swojej pasji, zawodach, w których brali udział i zachęcali do czytania książek.

Nowy Sącz. Spotkanie z olimpijczykami w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Cały czas zachęcają do czytania książek. Mowa o pracownikach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej z Nowego Sącza. Tym razem młodszych i starszych czytelników biblioteka zaprosiła na spotkanie ze znanymi kajakarzami — olimpijczykami Grzegorzem Hedwigiem i Klaudią Zwolińską. Sportowcy opowiadali o swoich sukcesach, ale też namalowali do czytania książek. Na spotkanie przynieśli ze sobą kajak, taki, na jakim zdobywają medale i na co dzień trenują. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak to jest być kajakarzem.

Centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu
Mówią Grzegorz Hedwig, Klaudia Zwolińska i uczestnicy spotkania

Po spotkaniu uczniowie rozmawiali także z psychologiem sportu oraz wzięli udział w wernisażu wystawy „Fotoolimp”, na której swoje zdjęcia pokazuje Wiktor Król. Można na nich obejrzeć międzynarodowe imprezy sportowe zorganizowane na terenie Sądecczyzny. Wystawa jest dostępna w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej.