policja

i

Autor: KMP Nowy Sącz

Ponad 10 tysięcy zgłoszeń z Sądecczyzny na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2021-07-08 13:39

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nadal popularna wśród Sądeczan. Tylko w pierwszej połowie tego roku zaznaczono na niej blisko 1500 miejsc. Policjanci potwierdzili zagrożenia w ponad połowie z nich. Odkąd działa mieszkańcy Sądecczyzny zaznaczyli już ponad 10 tysięcy miejsc. Każde z nich mundurowi sprawdzili.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to bezpłatna aplikacja, dzięki której każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. To interaktywne narzędzie pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest weryfikowane przez policjantów, a zebrane dzięki mapie informacje pozwalają na jeszcze lepsze zarządzanie patrolami do bieżących potrzeb, co przekłada się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców

We wrocławskim ZOO urodziły się dwie foki pospolite

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem, dając zgłaszającym poczucie, że zrobili coś dobrego - dla siebie i innych. W pierwszym kwartale 2021 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 612 zgłoszeń, z kolei w drugim kwartale 836 zgłoszeń. Łącznie w okresie od stycznia do końca czerwca br. naniesionych zostało 1448 zagrożeń, z których potwierdziło się ponad 54% – informuje Aneta Izworska z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

Aplikacja działa od września 2016 roku. Do tej pory na Sądecczyźnie zgłoszono ponad 10 tysięcy miejsc. Najczęściej potwierdzanymi zgłoszeniami były: dzikie wysypiska śmieci, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz akty wandalizmu.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!