Beskid Sądecki

i

Autor: Michał Rejduch

Wakacje 2024

Przed nami sezon wakacyjny. Czym sądeckie miejscowości kuszą turystów?

2024-06-20 7:41

Kuszą pięknymi widokami, czystym powietrzem i różnymi atrakcjami. Turystyczne miejscowości w powiecie nowosądeckim czekają na wakacyjnych gości. Ci, którzy wybiorą region sądecki, mogą wypoczywać zarówno w górach, jak i nad jeziorem.

Wakacje 2024. Co robić w powiecie nowosądeckim?

Turystyczne miejscowości w regionie sądeckim przygotowują się do sezonu letniego. Ci, którzy te terany wybiorą na wakacyjny wypoczynek, na pewno nie będą się nudzić. Region sądecki ma sporą bazę noclegową – znajdziemy tu zarówno hotele z wyższej półki, jak i pensjonaty oraz kwatery prywatne na każdą kieszeń. Na turystów czekają też wypożyczalnie sprzętu rowerowego, wodnego, baseny, plaże i mnóstwo górskich szlaków. Turystów do siebie zaprasza między innymi Gródek nad Dunajcem.

Najmniejsza sala kinowa w Nowym Sączu

Kusimy dobrem natury i tym, co mamy, czyli Jeziorem Rożnowskim i okolicznymi górami, a drugi element to bogata oferta kulturalna, baza noclegowa, baza gastronomiczna – mówi wójt gminy Jarosław Baziak.

Tomasz Michałowski, burmistrz Piwnicznej-Zdrój

i

Autor: Michał Rejduch Tomasz Michałowski, burmistrz Piwnicznej-Zdrój

Turystów do siebie zaprasza również Piwniczna-Zdrój. Stąd zaczyna się wiele szlaków turystycznych w Beskid Sądecki. Tutaj też można odpoczywać na basenach w dzielnicy Radwanów.

Piwniczną-Zdój warto odwiedzić. Można tu iść w góry, można iść na baseny, mamy też znakomitą wodę mineralną. Mamy mnóstwo ścieżek rowerowych – wylicza Tomasz Michałowski, burmistrz miasta.

W wakacje turystów zaprosi też do siebie Muszyna i Krynica. Te dwa miasta od wielu lat chętnie są wybierane jako miejsca, w których całe rodziny spędzają nawet i kilka tygodni wakacji. Na przyjazd turystów kurorty w regionie sądeckim liczą już w sobotę, Zakończenie roku szkolnego już w piątek, 21 czerwca.