Trwa przebudowa ważnego skrzyżowania w mieście.  Od czwartku kolejne prace!

i

Autor: Darek Ryś Trwa przebudowa ważnego skrzyżowania w mieście. Od czwartku kolejne prace!

Nowy Sącz

Trwa przebudowa ważnego skrzyżowania w mieście. Od czwartku kolejne prace!

2024-06-19 18:08

Coraz więcej zmian widać w miejscu, gdzie ulica Wyspiańskiego spotyka się z Zieloną, Jana Pawła II i Kolejową. To skrzyżowanie dostaje nowy wygląd. Powstaje tam nowoczesne rondo. W czwartek, 20 czerwca na tym skrzyżowaniu zacznie się kolejny etap prac. Drogowcy będą tam układać krawężniki oraz chodniki.

Zamknięty dla samochodów będzie przejazd od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Zielonej. Jadąc od ulicy Zielonej możliwy będzie skręt w ulice Jana Pawła II. Nie będzie natomiast możliwości skrętu z ulicy Jana Pawła II w ulicę Zieloną. Dla samochodów wyznaczono objazdy. Przejazd od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Zielonej będzie zamknięty do 15 lipca.

Przez pierwsze 7 dni piesi będą mogli przechodzić wydzielonym odcinkiem ulicy Zielonej, a od 27 czerwca już nowo wybudowanym chodnikiem na ulicy Jana Pawła II.

QUIZ. Pierwsza obsada Barw szczęścia. Pamiętasz kto grał Marię i Romana Pyrków, Martę i Piotra Walawskich?

Pytanie 1 z 10
Kto grał Romana Pyrkę, ojca Iwony, Huberta, Agaty, Wojtka i Stasia?

Na tym jednak nie koniec, bo w czwartek 20 czerwca ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplej pojawią się na ulicy Matejki. MPEC będzie tam wymieniał swoją sieć. Zamknięty będzie odcinek od skrzyżowania z ulicą Kopernika w kierunku ulicy Mickiewicza.

Prace wykonywane przez MPEC będą poprzedzać generalną przebudowę ulicy Matejki, którą planuje Miejski Zarząd Dróg. Umowa z firmą, która wygrała przetarg jest już podpisana. 

Natomiast od piątku, 21 czerwca przez prace na linii kolejowej Grybów - Nowy Sącz będzie zamknięty przejazd drogowo-kolejowy na ulicy Kamiennej w rejonie posesji numer 96. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!