Przed nami zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

i

Autor: Darek Ryś Przed nami zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

zmiana czasu

Przed nami zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

2024-03-30 11:49

To co dostaliśmy jesienią ubiegłego roku, teraz musimy oddać. Chodzi o dodatkową godzinę snu. Wspomnianą godzinę stracimy już w ten weekend. To przez zmianę czasu z zimowego na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

To nie są dobre wiadomości dla śpiochów. W ten weekend śpimy godzinę krócej. Przed nami kolejna zmiana czasu. Tym razem z zimowego na letni. To oznacza, że w nocy z soboty, 30 marca na niedzielę 31 marca wskazówki zegarów przesuwamy z godziny 2 na 3.

A czy o zmianie czasu pamiętamy i wiemy jak zegarki przestawiamy? O to zapytaliśmy mieszkańców Nowego Sącza.

Mówią mieszkańcy Nowego Sącza

W urządzeniach elektronicznych, które są podłączone do internetu czas przestawi się automatycznie. Podobnie jak w telefonach komórkowych i smartfonach. W tradycyjnych zegarkach wskazówki musimy przestawić własnoręcznie.

Czas zimowy wróci do nas jesienią, 27 października. Wtedy wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 3 na 2. Dzięki temu znowu pośpimy sobie dłużej.

Pamiętasz, jak się nazywały te perełki PRL-u?

Pytanie 1 z 8
Ten fotel nazywał się?
Taki fotel nazywał się?

Dyskusja o likwidacji zmiany czasu trwa od dawna. W konsultacjach, które w 2018 roku przeprowadzono w krajach Unii Europejskiej wzięło udział 4,6 miliona osób. Aż 84 procent z nich było za likwidacją zmian czasu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!