Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę,  który był poszukiwany dwoma listami gończymi

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi

Nowy Sącz

Przed policją ukrywał się na poddaszu. To jednak nie pomogło. Trafił za kratki!

2024-07-04 14:33

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Przed wymiarem sprawiedliwości 34-latek ukrywał się na poddaszu jednego z budynków. Kryjówka okazała się jednak mało bezpieczna.

Kilka dni temu oficer dyżurny sądeckiej komendy dostał zgłoszenie, że młody mężczyzna wszedł na dach budynku na jednym z osiedli w Nowym Sączu i długo z niego nie schodzi. Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że mężczyzna po prostu tam zasnął. Na ziemie bezpiecznie sprowadzili go strażacy.

To jednak całej historii nie kończy. W rozmowie z policjantami mężczyzna podał się za zupełnie inną osobę.  Jak się później okazało powód kłamstwa był bardzo prosty. Szukało go kilku prokuratorów.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszło, że 34-letni mieszkaniec Nowego Sącza jest poszukiwany na podstawie czterech zarządzeń sądów i prokuratur oraz dwóch listów gończych. Ma łącznie do odsiadki ponad 6 lat i 2 miesiące wcześniej zasądzonych kar za przestępstwa przeciwko mieniu – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

My podajemy miasto, Ty wskazujesz województwo. Quiz geograficzny dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakim województwie leży Piła?

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do sądeckiej komendy. Tam funkcjonariusze zważyli i zbadali narkotesterem krystaliczną substancję, którą znaleźli w dwóch foliowych zwitkach w odzieży 34-latka.

Teraz mężczyzna odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości, a także za posiadanie psychotropowego MDPV, za co grozi mu kolejna kara.  Do 3 lat więzienia. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego w Nowym Sączu – dodaje Aneta Izworska

Policja przypomina, że aktualny wykaz osób poszukiwanych można znaleźć na stronach internetowych lokalnych komend policji. Także KMP w Nowym Sączu. Jeżeli zauważymy osobę poszukiwaną zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!