Ksiązki w bibliotece

i

Autor: Michał Rejduch Ksiązki w bibliotece

Czas wolny

Ruszyła gra terenowa po Nowym Sączu „Wyprawa po książkowe skarby”

2024-07-04 11:18

Sądecka Biblioteka Publiczna w wakacje zachęca do udziału w grze terenowej „Wyprawa po książkowe skarby”. Można w niej wziąć udział do 31 sierpnia. To coś dla dużych i małych, ale tez dla całych rodzin, które chcą ciekawie spędzić czas w Nowym Sączu.

Nowy Sącz. Gra terenowa Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Lato spędzone w Nowym Sączu wcale nie musi być nudne. Przekonuje o tym Sądecka Biblioteka Publiczna, która zaprasza wszystkich do udziału w międzypokoleniowej grze bibliotecznej „Wyprawa po książkowe skarby”. W zabawie można brać udział pojedynczo lub w drużynach liczących do trzech osób. Gra jest zorganizowana w formie questu. Zadaniem uczestników jest odnalezienie skarbu. W tym celu trzeba wybrać się w podroż po filiach biblioteki, które są zlokalizowane w różnych miejscach w Nowym Sączu. W każdym z odwiedzonych oddziałów uczestnicy gry dostana pieczątkę w karcie gry. Zebranie wszystkich pieczątek uprawnia Was do odebrania zasłużonej nagrody.

Zabytkowy księgozbiór biblioteki w Nowym Sączu

Do gry zgłoszono następujące filie: Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Filia os. Przydworcowe, Filia os. Millenium, Filia os. Gorzków oraz Filia os. Biegonice-Dąbrówka. Cztery pierwsze mogą być punktem startowym. Meta zawsze znajduje się w filii w Galerii Sandecja. Uczestnicy w trakcie gry muszą znaleźć ukryte książki, w której znajdują się zagadki, które należy rozwiązać. Dopiero po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi można otrzymać pieczątkę do karty gry. Z pełną dokumentacją trzeba pójść do filii os. Biegonice-Dąbrówka – tam odebrać nagrodę.

Quest biblioteczny odbywa się w ramach projektu „Kolej na książkę, książka na kolej”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.