Internet

Sądecka parafia zaatakowana przez hakerów. Na Facebooku zamieszczono obsceniczne zdjęcia i nagrania [+18]

2024-05-23 7:41

Osoby, które chciały sprawdzić najbliższe nabożeństwa w Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu mogą przeżyć niemały szok, bo z pewnością nie znajdą tam ogłoszeń duszpasterskich. Facebookowy fanpage parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej został zhakowany. Umieszczono na nim obsceniczne zdjęcia i nagrania. „Niezła ta wasza parafia” – komentują prześmiewczo internauci.

Nowy Sącz. Parafia zaatakowana przez hakerów. Do sieci trafiły obsceniczne zdjęcia

Facebookowy profil Parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu z pewnością będzie tym, o którym będzie w regionie nieco głośniej. Wszystko za sprawą ataku hakerskiego, do którego doszło kilka dni temu. W środę, 15 maja na fanpejdżu, który obserwuje blisko 8 tys. osób zaczęły pojawiać się obsceniczne zdjęcia i nagrania o pornograficznym charakterze.

Na facebookowym profilu parafii pojawiło się kilkanaście postów zawierających niecenzuralne treści, co szybko wychwycili internauci, którzy ochoczo komentują zamieszczane treści.

„Ładnie się modli towarzystwo”, „No takie rzeczy, kto to słyszał”, „Niezła ta wasza parafia” – komentują użytkownicy Facebooka.

Oczywiście treści pojawiły się na stronie zapewne w wyniku hakerskiego ataku. Czy parafii uda się odzyskać swoje konto? Sprawy związane z odzyskiwaniem konta na Facebooku nie są najprostsze i nie zawsze kończą się sukcesem, zwłaszcza, jeśli nie mamy już dostępu do konta. Co ciekawe, w przypadku utraty fanpejdża czy prywatnego konta Facebook może oczekiwać od właściciela np. dowodu osobistego czy prawa jazdy w celu zweryfikowania jego tożsamości.

W sprawie ataku hakerskiego kontaktowaliśmy się z parafią. Odpowiedź zamieścimy po jej uzyskaniu.

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław BIENIEK
Listen on Spreaker.