dym z komina

i

Autor: www.pixabay.com

Stary Sącz daje kasę na wymianę pieców. Ile można zdobyć?

2022-01-31 11:58

Dbają o czyste powietrze nie tylko w mieście, ale też w całej gminie. Władze Starego Sącza od kilku lat zachęcają do wymiany starych pieców węglowych, na nowe – ekologiczne. Mieszkańcy, którzy chcą to zrobić, mogą liczyć na pomoc gminy. Ile pieniędzy można dostać?

Mieszkańcy gminy Stary Sącz mogą dostać dopłatę

Przez 4 ostatnie lata wymieniono tu ponad 300 kotłów węglowych na ekologiczne – gazowe. Mowa o gminie Stary Sącz, której mieszkańcy cały czas mogą liczyć na dopłaty z budżetu gminy. Jednorazowo można dostać nawet 5 tysięcy złotych. Do tej pory na program poprawy powietrza poszły blisko 2 miliony złotych.

Modernizacja kotłowni – kocioł gazowy zamiast węglowego

Cały czas ten program utrzymujemy, bo jakość powietrza nie jest zadowalająca. Poprawia się świadomość ekologiczna mieszkańców. Oby tylko zawirowania z cenami gazu nie przekreśliły nam tej działalności. Jest to już czwarty rok, kiedy realizujemy ten program. Mieszkańcy chętnie z niego korzystają. Zasady są bardzo proste. Wymienia się źródło ogrzewania węglowe na gazowe, my dopłacamy 50 procent takiego przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych — mówi Jacek Lelek, Burmistrz Starego Sącza.

Sonda
Czy chętniej kupisz produkt od firmy utrzymującej ekologiczne standardy?

O szczegóły programu można pytać w urzędzie gminy w Starym Sączu. Równocześnie urzędnicy zachęcają do składania wniosków w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”.