Plakat festiwalowy

i

Autor: http://www.bonawentura.org W tym roku organizatorzy Festiwalu "Bonaventura" zaplanowali 10 prelekcji

Na weekend

Stary Sącz. Festiwal Podróży i Przygody „Bonaventura” po raz 11.

2023-03-28 10:00

Już w czwartek rusza Podróży i przygody „Bonaventura”, który odbędzie się w Starym Sączu. Impreza rozpocznie się od filmowego prologu i potrwa do 2 kwietnia. Będzie to już jedenasta odsłona tej imprezy. W tym roku na festiwal wrócą filmy, a prelekcje podzielone będą na pięć bloków.

Festiwal Bonaventura w Starym Sączu. Będą prelekcje i pokazy filmów

Festiwal "Bonaventura" to jak zwykle okazja do spotkań z ciekawymi podróżnikami, którzy odwiedzili różne zakątki świata. W trakcie swoich prelekcji opowiedzą o nich, a także pokażą zdjęcia oraz filmy. Tegoroczną nowością będzie Prolog Festiwalu. W czwartek, 30 marca podczas DKF Kinematograf w starosądeckim Sokole zostaną pokazane dwa filmy podróżnicze: włoski „Big North” i czeski „Connection”. Będą mogli je zobaczyć zarówno członkowie DKF Kinematograf, jak i uczestnicy Bonawentury.

Przytulisko dla książek w Nowym Sączu

Festiwal Bonaventura. Prelekcje i goście specjalni

W tym roku organizatorzy festiwalu przygotowali 13 pokazów podróżniczych. Wśród zaproszonych gości są: Magdalena Konik, Kaja Cyganik, Małgorzata Kluch, Zdzich Rabenda, Marcin Korzonek, Piotr Wnuk. Małgorzata Lebda, Karolina Kania, Dagmara i Leszek Jurkowscy. Podczas prelekcji zabiorą oni widzów między innymi do: Gruzji, Kanady, Chin, czy na wyspę Sokotrę leżącą na Oceanie Indyjskim niedaleko wejścia do Zatoki Adeńskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych na festiwalu nie zabraknie gości specjalnych. Tym ram będą nimi Tomasz Michniewicz, podróżnik i dziennikarz, autor wielu książek oraz Barbara Prymakowska nazywana najszybszą babcią świata. Wśród atrakcji festiwalu znajdą się także pokazy filmów górskich nagrodzonych na wielu festiwalach. Na zakończenie całej imprezy organizatorzy planują koncert muzyki fado w wykonaniu Portugalczyka Joao de Soussy. Informacje na temat festiwalu znajdziecie TUTAJ