Straż miejska w Nowym Sączu

i

Autor: Straż Miejska w Nowym Sączu Budynek Straży Miejskiej w Nowym Sączu

Straż Miejska w Nowym Sączu stawia na ekologię. Kupi elektryczne motocykle

2021-11-03 12:00

Wiosną i latem można było zobaczyć strażników miejskich patrolujących Nowy Sącz na rowerach. Za niedługo do wyposażenia komendy dołączą elektryczne motocykle. Na ich zakup straż wyda 80 tysięcy złotych.

Ekologiczne patrole straży miejskiej w Nowym Sączu

Jeszcze w tym roku mundurowi mają dostać cztery elektryczne motocykle. Takie pojazdy nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale też doskonale sprawdzają się podczas patroli. Są ciche, a jednocześnie bardzo szybkie i dojadą w miejsca, gdzie trudno wjechać samochodem.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Mają być one używane na terenie miasta do zabezpieczania terenów nad brzegami rzek. Chcemy, żeby te motocykle pojawiały się nad Dunajcem, Łubinką, Kamienicą, ale także w lesie falkowskim. W sumie na terenie Nowego Sącza jest ponad 100 hektarów lasów — wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu — Ryszard Wasiluk.

Sonda
Czy chętniej kupisz produkt od firmy utrzymującej ekologiczne standardy?

Elektryczne motocykle nie tylko dla strażników

Motocykle, które kupi Straż Miejska, mają być wykorzystywane również przez urząd miasta. Mieliby korzystać z nich gońcy, którzy pomiędzy wydziałami przenoszą różne dokumenty, czy przesyłki. Straż Miejska z Nowego Sącza za cztery elektryczne motocykle zapłaci około 80 tysięcy złotych. Mają się one pojawić w komendzie jeszcze w tym roku.