Wiadomości

Straż Pożarna wyprowadzi się z Biegonic. Gdzie przeniesie się jednostka? [ZDJĘCIA]

2023-08-08 8:44

Chodzi o Jednostkę Ratowniczo -Gaśniczą numer 2, która mieści się w budynku przy ul. Węgierskiej 188 w Nowym Sączu. Obiekt ma zostać wyburzony, a w jego miejscu pojawi się nowy. Na czas prac strażacy wyprowadzają się do innej części miasta. Trwa remont obiektu. Zobacz go w galerii.

Nowy Sącz. Straż Pożarna wyprowadzi się z Biegnic

To już pewne. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza numer 2 przeprowadzi się do innych obiektów. Na czas budowy nowego obiektu strażacy przeprowadzą się do budynku zastępczego. Znajduje się on na terenie zajezdni MPK przy ul. Wyspiańskiego. To niedaleko obecnej siedziby JRG nr 2, co znacznie ułatwi dotarcie służb w południowe rejony Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Na razie trwa remont budynku, do którego przeprowadzą się strażacy. Sama przeprowadzka ma się odbyć na przełomie lata i jesieni.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Wszystko jest uzależnione od przetargu na budowę nowego budynku. Kiedy zostanie on rozstrzygnięty, opuścimy obiekty, żeby wykonawca mógł rozpocząć wyburzanie starego budynku. Przetarg ma być ogłoszony na dniach przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Krakowie. Lokalizację na terenie zajezdni MPK wybraliśmy sami. To jest bardzo dobre miejsce. Nie chcemy na czas budowy osłabiać naszej gotowości operacyjnej, chcemy jak najszybciej być na miejscu zdarzenia. Szukaliśmy takiego obiektu w tamtej części miasta i porozumieliśmy się z MPK, które chętnie nas przyjęło – wyjaśnia Paweł Motyka, komendant Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Nowy Sącz. Straż Pożarna w Biegonicach dostanie nowoczesną siedzibę

Obecny budynek, którym mieści się JRG nr 2, ma być wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowoczesna siedziba. Będzie to już kolejny taki budynek, jaki w ostatnich latach dostali strażacy z Nowego Sącza. W 2013 zakończyła się budowa Komendy Miejskiej PSP przy ulicy Witosa. Nowa siedziba JRG nr 2 ma być gotowa w 2025 roku. Cała budowa ma kosztować około 24 miliony złotych.