Ta mapa zmusza do myślenia. Powinien ją zobaczyć każdy kierowca!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Ta mapa zmusza do myślenia. Powinien ją zobaczyć każdy kierowca!

region

Ta mapa zmusza do myślenia. Powinien ją zobaczyć każdy kierowca!

2024-07-08 11:00

Na początku wakacji była pusta. Niestety szybko zaczęła się wypełniać czarnymi punktami. Mowa o policyjnej mapie, która pokazuje śmiertelne wypadki na naszych drogach. W Małopolsce takich punktów jest już kilka.

Mapę wypadków drogowych policjanci uruchamiają na wakacje już od 6 lat. Na mapie można zobaczyć wypadki śmiertelne, do których doszło na drogach w całym kraju. Mapa jest aktualizowana raz na dobę.

Portal pokazuje liczbę śmiertelnych wypadków drogowych razem z opisem zdarzenia. To między innymi lokalizacja, ogólna informacja o liczbie ofiar, uczestnikach ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia.

Na mapę nanoszone są wypadki z ostatniej doby, a także te, które wydarzyły się od początku wakacji. Jest też informacja o osobach poszkodowanych w wypadkach, które zmarły w szpitalach 30 dni od wypadku.

Mapa ma zwrócić uwagę na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, ale też skłonić do refleksji użytkowników dróg, bo za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się tragedia.

QUIZ PRL. Rymowanki i wyliczanki Polski Ludowej

Pytanie 1 z 15
Pierwsza godzina niedźwiedź śpi, druga godzina niedźwiedź chrapie, trzecia godzina niedźwiedź…
QUIZ PRL. Rymowanki i wyliczanki Polski Ludowej, czyli wspomnienia z dzieciństwa w PRL-u

Policjanci przypominają, że każde zignorowanie przepisów, ruchu drogowego, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia może być przyczyną tragedii na drodze.  Policyjną mapę wypadków drogowych można znaleźć między innymi na stronach miejskich i powiatowych komend policji.  

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!