Nowy Sącz

Tłumy na kampusie WSB-NLU. Młodzi przygotowywali ciekawe projekty [ZDJĘCIA]

2024-03-28 7:20

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w rozwoju Małopolski? Z takim tematem musieli poradzić sobie uczniowie szkół średnich, którzy spotkali się na Hekatonie, który zorganizowano na kampusie WSB-NLU w Nowym Sączu. To w ramach projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Nowy Sącz. Finał "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość"

Konkurs już po raz 11 zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sącza oraz Stowarzyszenie Orion. W tym roku zgłosiła się do niego rekordowa liczba uczestników. Na kampusie WSB-NLU spotkało się ponad 200 uczniów szkół średnich z całej małopolski, którzy w ciągu kilku godzin musieli w grupach stworzyć projekt dotyczący użycia sztucznej inteligencji w rozwoju naszego województwa, lub ich małych społeczności. Pomysły były przeróżne od gastronomii po turystykę i komunikację. W swoich projektach uczniowie stawiali na strony internetowe, nowatorskie aplikacje, a także strategie marketingowe.

Mówią uczestnicy projektu i Michał Mółka, prorektor WSB-NLU

Potem każda z grup krótko prezentowała swój pomysł. Zwycięzców poznamy 22 kwietnia podczas uroczystej gali finałowej. W tym roku pula nagród wynosi 30 tysięcy złotych. Głównym założeniem projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw. Dzięki temu projektowi organizatorzy chcą pomóc młodzieży w lepszym poznaniu rynku lokalnego oraz dostrzeżeniu szans dla siebie w planowaniu swojej przyszłości zawodowej z Małopolską.