Angela Getler

i

Autor: Pixabay / Instagram: angela.getler - screen Angela Getler jest jedyną jawnie transpłciową dziennikarką w polskiej telewizji

Wiadomości

To jedyna transpłciowa dziennikarka w Polsce! Po coming oucie odwrócili się od niej znajomi

2023-08-07 12:42

Angela Getler jest jedyną transpłciową dziennikarką w polskiej telewizji. Prowadzi program „Ecce homo. Oto człowiek” na kanale News24. Uwielbia poruszać tematy społeczne, szczególnie te dotyczące osób transpłciowych. Przed rozpoczęciem pracy w telewizji tworzyła fanpage Transnews Polska. Była również realizatorką w internetowej telewizji Reset Obywatelski. W najnowszym wywiadzie dla opowiedziała m.in. o coming oucie i wynikających z niego konsekwencjach.

Jedyna transpłciowa dziennikarka w Polsce udzieliła szczerego wywiadu!

Angela Getler, jedyna jawnie transpłciowa dziennikarka w polskiej telewizji, w najnowszym wywiadzie udzielonym Jakubowi Wojtaszczykowi na łamach dwumiesięcznika „Replika”, opowiedziała o swojej misji dziennikarskiej, a także o coming oucie i jego wpływie na życie prywatne i zawodowe. Angela Getler prowadzi obecnie program „Ecce homo. Oto człowiek” na kanale News24, gdzie porusza ważne dla niej tematy społeczne. W pierwszym odcinku przybliżyła widzom problem samobójstw wśród dzieci na nastolatków LGBT+.

– Moją misją dziennikarską jest poszerzanie widoczności osób transpłciowych. Wierzę, że mi się uda. Ja potrzebuję ludzi do życia. Kwitnę wśród nich. Między innymi właśnie praca w telewizji, gdzie również nagrywam reportaże, pozwala mi na to – mówi w wywiadzie Angela Getler.

Jednak jej kolejny związek również zakończył się niepowodzeniem. Dziennikarka wyjawiła, że była wykorzystywana przez nową partnerkę, która odkryła jej słabą stronę, polegającą na tendencji do współuzależnienia i potrzeby zasługiwania na uczucie drugiej osoby. Ostatecznie została porzucona przez kobietę, z którą trwała w toksycznym związku, co odbiło się na jej zdrowiu psychicznym. W dodatku w tym samym czasie zmarli jej dziadkowie, co doprowadziło do pogłębienia kryzysu. Dziennikarka zaczęła „zajadać smutek”. W pewnym momencie ważyła 212 kilogramów i miała trudności ze wstawaniem z łóżka. Jednak dzięki wsparciu mamy udało jej się zawalczyć o siebie i pokonać przeciwności losu.

– [...] w okresie pandemii zdecydowałam, że chcę robić coś, co ma społecznie głębszy sens – mówi dziennikarka.

Do News24, jak przyznaje, trafiła z ogłoszenia o pracę. Dziennikarstwo, pomimo iż z wykształcenia jest graficzką, okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż przyniosło jej spełnienie zawodowe, a także wewnętrzny spokój i poczucie misji.

Najpiękniejsze jeziora w Małopolsce. Te miejsca warto odwiedzić! [GALERIA]

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

Pytanie 1 z 10
Za jej twarz każdy dałby się zabić w piosence „Autobiografia” grupy Perfect. To:
Pola Raksa
Wypad Morawieckiego i jego żony Iwony nad polskie morze