To nie są dobre wiadomości.  Ulica Krakowska będzie częściowo zamknięta

i

Autor: PKP PLK To nie są dobre wiadomości. Ulica Krakowska będzie częściowo zamknięta

Nowy Sącz

To nie są dobre wiadomości. Ulica Krakowska będzie częściowo zamknięta

2024-04-17 15:51

Na duże utrudnienia muszą się przygotować kierowcy z Nowego Sącza oraz Ci, którzy do tego miasta przyjeżdżają. Od 23 kwietnia zamknięty będzie kawałek ulicy Krakowskiej. Roboty mogą tam potrwać nawet 21 miesięcy.

Wszystko przez przebudowę linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka. Na ulicy Krakowskiej zamknięty będzie rejon przejazdu kolejowego, który w przyszłości będzie zastąpiony wiaduktem. Obok powstanie też przystanek Nowy Sącz Chełmiec. Będzie także przejście podziemne dla pieszych.

Zamknięty fragment ulicy Krakowskiej będzie można ominąć objazdem, który wytyczono ulicą Marcinkowicką, później północną obwodnicą Nowego Sącza i dalej ulicą Tarnowską. PKP PLK szacuje, że takie zasady ruchu w tej części miasta potrwają nawet 21 miesięcy.

Dobra wiadomość jest taka, że prawdopodobnie od niedzielnego popołudnia, 21 kwietnia znowu będzie można przejeżdżać pod wiaduktem kolejowym, który zbudowano na ulicy Starowiejskiej.

QUIZ: "Pieniądze to nie wszystko". Jak dobrze pamiętasz tę kultową komedię?

Pytanie 1 z 10
Tomasz, bohater film, wracając z gali został porwany przez mieszkańców upadłego PGR-u. Gdzie był przetrzymywany?
Kadr z filmu Pieniądze to nie wszystko

Przez przebudowę linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka drogowych utrudnień w mieście jest więcej. Kolejowe ekipy pracują w rejonie ulicy Kolejowej, Zielonej, Tatrzańskiej, Wolskiej, Mickiewicza, Lenartowicza, Kościuszki czy Szwedzkiej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!