Trwa budowa toru kajakowego.  Pierwsze elementy już widać!

i

Autor: Darek Ryś Trwa budowa toru kajakowego. Pierwsze elementy już widać!

Nowy Sącz

Trwa budowa toru kajakowego. Pierwsze elementy już widać!

2024-05-28 17:22

Na taki widok kajakarze z Nowego Sącza i regionu czekali długo. W centrum miasta powstaje tor do kajakarstwa slalomowego. Taki obiekt rośnie w korycie Dunajca, a także nad brzegami tej rzeki.

Umowę z firmą, która wygrała przetarg miasto podpisało w marcu tego roku. Dziś nad rzeką Dunajec widać już pierwsze elementy nowego toru. Kolejne są montowane.  

Trasa będzie miała około 300 metrów długości. Plus odpowiednie bramki oraz urządzenia dla kajakarzy. Do budowy toru będzie wykorzystane naturalne koryto Dunajca.

Tor powstaje w pobliżu mostu helleńskiego na Dunajcu w Nowym Sączu, w miejscu gdzie teraz są organizowane zawody kajakowe. Budowa toru będzie kosztować ponad 2 miliony złotych. Część pieniędzy na takie prace Nowy Sącz dostał z rządowych funduszy.

Tor będzie służył do przeprowadzania treningów i zawodów w dwóch konkurencjach olimpijskich. W Slalomie Kajakowym i w Kayak Crossie. W Nowym Sączu będą mogły być rozgrywane zawody rangi europejskiej, a nawet światowej.

QUIZ PRL. Obrzydliwe smaki dzieciństwa w PRL

Pytanie 1 z 15
To znienawidzone warzywo o intensywnym zapachu nosiło nazwę geograficzną. Mowa o...
QUIZ PRL. Obrzydliwe smaki dzieciństwa w PRL

W przyszłości obiekt będzie rozbudowywany. W planie jest między innymi budowa trybun dla kibiców i nowej siedziby dla Klubu Sportowego Start.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!