sala szkolna

i

Autor: Michał Rejduch Szkolne sale od dawna przygotowane są na powrót uczniów

Uczniowie z Nowego Sącza rozpoczynają rok szkolny. Co ich czeka?

2021-09-01 8:16

Ponad 22 tysiące uczniów z Nowego Sącza w środę, 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny. Wraca nauka w trybie stacjonarnym. Jak będzie w najbliższych tygodniach? Tego nie wiadomo. Szkoły gotowe są na wszystkie scenariusze, choć tego najgorszego, czyli nauki zdalnej wołałyby uniknąć.

Na ten dzień szkoły z Nowego Sącza przygotowywały się od dawna. W budynkach zakończyły się już wszystkie remonty, których w minione wakacje było bardzo dużo. Odświeżono między innymi sale lekcyjne, korytarze, wymieniane, czy remontowane podłogi. Szkoły zostały wyposażone w dodatkowe dystrybutory do dezynfekcji rąk.

W formie - jak często ćwiczyć

Szkoły są przygotowane. Obsługa i nauczyciele pamiętają o wietrzeniu sal, a także dezynfekcji ławek, przy których będą uczyć się młodzi sądeczanie — mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w nowosądeckim ratuszu. - Jeżeli chodzi o zabezpieczenia w postaci maseczek ochronnych, to tak naprawdę, to gdzie uczniowie będą je nosić, zależy od dyrektorów szkół. Oni w tej kwestii będą podejmować ostateczne decyzje.

W tym roku szkolnym żadna z placówek na terenie Nowego Sącza nie rezygnuje z zajęć wychowania fizycznego. Szkoły dostosują się do rekomendacji ministerialnych i postarają się tak zorganizować lekcje, żeby odbywały się one zgodnie z wytycznymi.

Sonda
Co sądzicie na temat takich komentarzy?

W niedziele w Nowym Sączu ma ruszyć punkt szczepień dla uczniów. Młodzi sądeczanie za zgodą rodziców zaszczepieni zostaną w ratuszu szczepionką firmy Pfeizer. Szczepienia będą się odbywać od godziny 9 – 17. Na ten dzień przygotowało około 200 szczepionek. Kolejne szczepienie uczniów odbędzie się za tydzień w niedzielę, 12 września.