Umowa podpisana.  Może ruszać budowa przedszkola i żłobka

i

Autor: UG Łącko Umowa podpisana. Może ruszać budowa przedszkola i żłobka

region

Umowa podpisana. Może ruszać budowa przedszkola i żłobka

2024-05-25 14:40

Nowoczesne przedszkole samorządowe razem ze żłobkiem powstanie na terenie gminy Łącko w powiecie nowosądeckim. W Nowym budynku będzie też miejsce dla pomieszczeń administracyjnych urzędu gminy. Umowa z firmą, która wygrała przetarg jest już podpisana.

Nowy obiekt będzie miał piwnicę, parter oraz piętro. W piwnicy zlokalizowane będą pomieszczenia gospodarcze i magazynowe przedszkola i żłobka, natomiast na parterze znajdować się będą trzy sale przedszkolne i sala żłobka wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami dyrektora i logopedy, psychologa oraz pomieszczenia zaplecza kuchennego.

Na piętrze zaplanowano natomiast pomieszczenia administracyjne dla urzędu gminy. Będą tam sale konferencyjne, gabinety oraz pomieszczenia sanitarne.  Pomiędzy nowym budynkiem,  a tym już istniejącym powstanie specjalny łącznik. W planach jest też budowa windy.

Gryzące czy niegryzące? Sprawdź, czy poznasz owady, które kąsają nas na spacerach

Pytanie 1 z 10
Jaki owad jest na zdjęciu?
komar

Budowa budynku dla samorządowego przedszkola i żłobka w Łącku będzie kosztować ponad 11 milionów złotych. Cześć pieniędzy gmina dostała z rządowych funduszy. Resztę dokłada z własnego budżetu.

Zgodnie z planem budowa ma się zakończyć w lipcu 2025 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!