Uwaga nad wodą! Przypominają ratownicy WOPR i policjanci

i

Autor: Darek Ryś Uwaga nad wodą! Przypominają ratownicy WOPR i policjanci

region

Uwaga nad wodą! Przypominają ratownicy WOPR i policjanci

2024-07-06 11:20

Do naszego regionu dotarła kolejna fala upałów. W ten weekend na termometrach w Małopolsce mamy zobaczyć ponad 30 stopni. Taka pogoda na pewno będzie zachęcać do wypoczynku nad rzekami czy jeziorami.

Ratownicy WOPR proszą o ostrożność i przypominają, że relaks nad wodą będzie bezpieczny pod warunkiem, że sami o to bezpieczeństwo zadbamy. Wystarczy chwila nieuwagi i nasz wypoczynek może zamienić się w koszmar.

Główne grzechy wypoczywających nad wodą od lat są takie same. To przecenianie swoich umiejętności, brawura i lekceważenie zagrożenia. Dlatego nad wodę koniecznie trzeba zabrać nie tylko fajny humor, ale też dużo zdrowego rozsądku.

Korzystajmy z kąpieli tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane, gdzie są ratownicy wodni. Nie wchodźmy rozgrzani do wody. Przed wejściem schłodźmy wodą klatkę piersiową, szyję, kark i nogi. Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po wypiciu alkoholu. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych. Nie zostawiajmy ich samych w wodzie.

Mówi Dariusz Gerhardt szef Sądeckiego WOPR

O bezpieczeństwo wypoczywających nad Jeziorem Rożnowskim przez całe lato dbają policjanci z sezonowego posterunku policji wodnej. Telefon to 723 694 982. Na miejscu są też ratownicy WOPR, których znajdziemy pod lokalnym numerem telefonu 691- 609 -999. Warto te numery wpisać do naszego telefonu. Podobnie jak numer alarmowy 112.

Gryzące czy niegryzące? Sprawdź, czy poznasz owady, które kąsają nas na spacerach

Pytanie 1 z 10
Jaki owad jest na zdjęciu?
komar

Od 1 kwietnia w całym kraju utonęło już ponad 120 osób. W tym czasie w Małopolsce woda zabiła 3 osoby.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!