Uważajcie na oszustów! Przypomina policja

i

Autor: KMP Nowy Sącz Uważajcie na oszustów! Przypomina policja

uwaga na oszustów

Uważajcie na oszustów! Przypomina policja

2024-06-14 18:37

Oszuści nie rezygnują, dzwonią i okradają seniorów. Dlatego policja po raz kolejny prosi o ostrożność. Nie wierzmy każdej osobie, która do nas dzwoni i prosi nas o pomoc. Możemy stracić pieniądze.

W ostatnim czasie oszuści przypuścili atak na sądeckich seniorów, do których dzwonili w środku nocy. Wybudzone ze snu starsze osoby usłyszały w słuchawce płaczącą kobietę lub mężczyznę, którzy przedstawiali się za ich krewnych.

Rozmówcy twierdzili, że spowodowali wypadek i pilnie potrzebują pieniędzy na kaucję, żeby nie trafić do więzienia. Zdezorientowani seniorzy, chcąc pomóc, w łatwy sposób dali się zmanipulować i przekazywali gotówkę fałszywemu adwokatowi, który przychodził po nią do ich mieszkań.

W taki właśnie sposób jeden z seniorów stracił 125 tysięcy złotych i 3,5 tysiąca dolarów – przypomina Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu

Przy tej okazji policjanci po raz kolejny proszą o ostrożność, bo oszuści cały czas działają i próbują wyłudzać pieniądze. Szczególnie muszą uważać seniorzy.

W momencie, gdy ktoś podając się przez telefon na przykład za policjanta, krewnego czy urzędnika i będzie żądał pieniędzy albo przelania środków na wskazane konto bankowe, należy natychmiast zakończyć rozmowę. Nie działajmy w pośpiechu, dajmy sobie czas do namysłu. Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Pamiętajmy, by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy - przypomina Aneta Izworska.

QUIZ. Te 10 znaków drogowych sprawia kierowcom największe problemy. A Tobie?

Pytanie 1 z 10
Ten znak mówi nam, że….

Zawsze gdy pojawi się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być próba oszustwa, koniecznie należy powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!