Wakacje mają być bezpieczne!  Tak zapewniają sądeckie służby

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Wakacje mają być bezpieczne! Tak zapewniają sądeckie służby

region

Wakacje mają być bezpieczne! Tak zapewniają sądeckie służby

2024-06-19 15:07

Jak do sezonu wakacyjnego są przygotowane służby, inspekcje oraz straże, które działają w naszym regionie? Właśnie to sprawdzano na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. Wniosek jest jeden. Wszyscy są przygotowani.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich służb, które będą odpowiadać za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w czasie wakacji. O przygotowaniach do sezonu letniego mówili między innymi policjanci, strażacy,  a także ratownicy medyczni, WOPR-u czy GOPR-u.

Omówiono między innymi przygotowanie placówek do przyjęcia dzieci i młodzieży, stan sanitarny basenów, kąpielisk oraz miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli na terenie powiatu nowosądeckiego.

Sprawdzano jakie są możliwości zapewnienia pomocy medycznej na trasach i szlakach turystycznych, a także podczas różnych imprez kulturalno - sportowych, które będą organizowane podczas wakacji.

Wniosek po spotkaniu jest jeden. Powiat nowosądecki jest gotowy na wakacje pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym - zapewnia starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba

Quiz. Najbardziej znane piosenkarki z czasów PRL. Te piosenki śpiewała cała Polska!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Już nie ma dzikich plaż” Ireny Santor. „Puste plaże Juraty, zasnęły kosze już...”

Tegoroczne wakacje zaczynają się już w ten weekend. W regionie sądeckim najwięcej osób będzie wypoczywać w Krynicy, Muszynie, Piwnicznej, a także nad Jeziorem Rożnowskim.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!