Sklepowy złodziej w rękach policji

i

Autor: KMP Nowy Sącz Sklepowy złodziej w rękach policji

Nowy Sącz

Wpadł sklepowy złodziej. Kradł płyty winylowe

2023-06-09 18:25

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał sklepy na terenie Nowego Sącza. Wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 9 tysięcy złotych. W większości to płyty winylowe.

Policjanci podczas patrolowania ulic miasta Nowego Sącza zwrócili uwagę na mężczyznę, który pośpiesznym krokiem wyszedł z jednej z galerii handlowych, a gdy zauważył policjantów, zaczął uciekać. Zachowanie mężczyzny mogło świadczyć o tym, że może mieć coś na sumieniu dlatego policjanci postanowili to sprawdzić.

Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. W trakcie interwencji w reklamówce, którą miał przy sobie odnaleźli 11 płyt winylowych wartości ponad 1300 zł. Z uwagi na to, że mężczyzna nie posiadał dowodu ich zakupu, policjanci udali się do sklepu, z którego pochodziły. Jak się okazało, płyty winylowe zostały skradzione kilkanaście minut wcześniej. 40-letni sądeczanin został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna także kilka dni wcześniej z tego samego sklepu ukradł 44 takie płyty muzyczne, wartości blisko 6 tysięcy złotych - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Policjanci udowodnili 40-latkowi dodatkowo inne kradzieże sklepowe. Mężczyzna ze sklepów wynosił głównie alkohol i papierosy, a także markowe perfumy i torebki damskie.

QUIZ. Jak dobrze znasz Kielce i Świętokrzyskie? Przyporządkuj ulice do osiedli oraz miejscowości do powiatów

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Kielc znajduje się ulica Lecha?

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży mienia na łączną kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionych rzeczy. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!