Wróciły polsko-słowackie patrole policjantów ruchu drogowego

i

Autor: KMP Nowy Sącz Wróciły polsko-słowackie patrole policjantów ruchu drogowego

region

Wróciły polsko-słowackie patrole policjantów ruchu drogowego. Gdzie można je spotkać?

2024-05-20 15:53

Po dłuższej przerwie, którą spowodowała pandemia COVID-19 wróciły wspólne patrole polskich i słowackich policjantów ruchu drogowego. Takie łączone patrole ostatnio można było spotkać na drogach w rejonie granicy polsko – słowackiej.

Tereny przygraniczne wspólnie patrolowali policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komendy Powiatowej Policji w Starej Lubowni.

Podczas ostatniej akcji do  wspólnych patroli zostali oddelegowani dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy. Jeden z nich pełnił służbę wraz ze słowacką policjantką na drogach powiatu Stara Lubownia, natomiast drugi wspólnie ze słowacką mundurową patrolował odcinek drogi krajowej numer 87 na terenie gmin powiatu nowosądeckiego położonych w pobliżu granicy – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Wspólne polsko-słowackie patrole wróciły po okresie pandemii. Ich celem jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo i zapewnienie porządku na drogach, ale także wzmocnienie policyjnej współpracy w strefie przygranicznej oraz wymiana doświadczeń związanych ze służbą.

Takie wspólne patrole sądeckich i słowackich policjantów będą powtarzane - dodaje Aneta Izworska

QUIZ PRL. Imieniny w PRL-u. Jak wyglądały imprezy w Polsce Ludowej

Pytanie 1 z 15
Osobę, która obchodzi imieniny określało się mianem:
Imieniny w PRL. Jak wyglądały imprezy w Polsce Ludowej

W codziennej służbie ze słowacką policją współpracuje nie tylko sądecka policja, ale też strażnicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!