Zima utrudnia pracę ratowników.  Nie wszędzie da się szybko dojechać

i

Autor: PSP Nowy Sącz Zima utrudnia pracę ratowników. Nie wszędzie da się szybko dojechać

Zima mocno utrudnia prace ratownikom medycznym. Karetki nie wszędzie dojeżdżają!

2022-02-05 12:55

Zima w górach jest piękna, ale też niebezpieczna. Śnieg potrafi też mocno utrudnić życie. Bardzo często przekonują się o tym służby ratunkowe, które niejednokrotnie nie mogą dojechać na miejsce.

Tak było między innymi w miejscowości Obidza w gminie Piwniczna Zdrój, gdzie załodze pogotowia ratunkowego musieli pomagać strażacy. Przez zasypaną śniegiem drogę ratownicy nie mogli dostać się do wzywających pomocy kobiety.

Na pomoc ratownikom wysłano strażaków z JRG numer 2 w Nowym Sączu oraz OSP Obidza. Na miejscu okazało się jednak, że kobieta mieszka 3 kilometry dalej, a dojazd drogą jest utrudniony przez górski teren oraz zaśnieżoną drogę.

Strażacy z ratownikami medycznymi do kobiety próbowali dostać się samochodem terenowym, ale 500 metrów przed domem kobiety pojazd utknął w śniegu. Dlatego dalej ratownicy ruszyli już na własnych nogach.

W międzyczasie na miejsce dojechał też zastęp z quadem oraz specjalną przyczepką z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2 w Nowym Sączu. Dopiero takim pojazdem udało się przewieźć kobietę do karetki, która czekała niżej. Sam transport poszkodowanej do karetki też nie był łatwy, bo strażacy musieli stabilizować go ręcznie na stromych zjazdach.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"?

Pytanie 1 z 12
1. "Pan Tadeusz" to poemat epicki, czyli inaczej:

Kiedy kobieta dotarła do karetki ponownie została przebadana przez ratowników medycznych, a później pojechała do szpitala. Działania strażaków w Obidzy trwały ponad dwie godziny.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!