Sport

Złota Piłka 2023. Tak prezentowali się piłkarze i piłkarki na czerwonym dywanie Ballon d'Or

2023-10-30 21:08

W poniedziałek 30 października poznamy najlepszego piłkarza i najlepszą piłkarkę 2023 roku, którym wręczona zostanie Złota Piłka. W Paryżu rozpoczęła się kolejna gala Ballon d'Or organizowana przez "France Football". Co roku plebiscyt wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko świata sportu. Zobaczcie, jak prezentowali się sportowcy na czerwonym dywanie.

Gala Złotej Piłki 2023 bez Lewandowskiego

Na uroczystej gali wręczenia Złotej Piłki 2023 dla najlepszych piłkarzy i piłkarek w mijającym roku, zabrakło Roberta Lewandowskiego. Polak decyzję o opuszczeniu tegorocznej imprezy podjął przed sobotnim meczem z Realem Madryt. Wówczas niepewny był nawet jego występ w tym spotkaniu, jednak ostatecznie Lewandowski zagrał ok. 30 min. Jednak ze względu na swój uraz, Polak już wtedy wykluczył swój udział na uroczystości Ballon d’Or. Nieobecność napastnika reprezentacji Polski na rozdaniu nagród, które jeszcze kilka lat temu uważano za prestiżowe, nie dziwi, ponieważ Lewy nie miał w tym sezonie szans na zdobycie tytułu.

Dla kogo Złota Piłka 2023?

Na gali pojawili się za to najważniejsi piłkarze zeszłego sezonu. Wśród faworytów do zdobycia Złotej Piłki wymienia się Norwega Erlinga Haalanda, który zaliczył znakomity sezon w barwach Manchesteru City. Wysoko oceniane są szanse Kyliana Mbappe, który mimo że ma za sobą nieco słabszy sezon w klubie, to kolejny rok jest „pewniakiem” do grona najlepszych zawodników świata. Z reprezentacją Francji zagrał w finale MŚ 2022 w Katarze, pokazując przy tym, jak ważnym jest zawodnikiem. Oczywiście wśród faworytów jest także Lionell Messi. Argentyńczyk zdobył tytuł Mistrza Świata, poza tym osiągnięciem można zaliczyć mu także udane przenosiny do MLS.

Iga Świątek o fatalnych warunkach przed WTA Finals