Znowu możemy pomagać! Dziś akcja „Pola Nadziei”

i

Autor: Darek Ryś Znowu możemy pomagać! Dziś akcja „Pola Nadziei”

Pola nadziei

Znowu możemy pomagać! Dziś akcja „Pola Nadziei”

2024-04-14 13:59

Żółte żonkile i kolorowe kartki czekają. W Nowym Sączu i regionie trwa kwesta pod hasłem „Pola nadziei”. Pieniądze zbierane są dla Sądeckiego Hospicjum. Wolontariuszy można spotkać w kilkunastu miejscowościach.

Kwestujący są  w okolicach kościołów w Nowym Sączu, ale też w regionie sądeckim. Między innymi w Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Krużlowej czy w Marcinkowicach.

Wolontariuszy mają specjalne puszki w kolorze niebieskim z logo hospicjum i żółtymi żonkilami. Puszki są też opisane. Zbiórka potrwa co najmniej do godziny 19.

Posłuchaj wolontariuszy i mieszkańców miasta

Każdy, kto wrzuci datek do puszki dostanie żonkila, który jest symbolem akcji. Są też pamiątkowe kartki, które przygotowali uczniowie z nowosądeckich szkół i przedszkoli.

Akcje Pola Nadziei Sądeckie Hospicjum organizuje już od 20 lat. Pieniądze zawsze przeznacza na swoją działalność. Rok temu do puszek wolontariuszy trafiło ponad 100 tysięcy złotych.

QUIZ: "Zróbmy sobie wnuka". Jak dobrze pamiętasz ten kultowy film?

Pytanie 1 z 10
Maniek i Gienia Koselowie w filmie martwią się losem swoich dzieci. Ile ich mają?
Kadr z filmu Zróbmy sobie wnuka

Sądeckie Hospicjum działa od 2012 roku. W 2020 roku obiekt rozbudowano o nowe skrzydło, w którym oprócz pomieszczeń dla pacjentów znalazła się też kaplica, sala do rehabilitacji, a także ogród zimowy. Pieniądze, które uda się zebrać w tym roku będą przeznaczone na dalszą rozbudowę hospicjum.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!