Zobacz jeden z najnowocześniejszych budynków w Nowym Sączu. Studenci zaczynają w nim zajęcia [ZDJĘCIA]

2022-10-04 8:02

Był instytut, jest Wydział Nauk Ekonomicznych. Studenci z Nowego Sącza muszą się przyzwyczaić nie tylko do nowych nazw na uczelni, ale też do nowoczesnego budynku. Zajęcia na kierunkach ekonomicznych odbywają się w nowym gmachu, który wybudowano dla Akademii Nauk Stosowanych przy al. Wolności.

Nowoczesny budynek w centrum Nowego Sącza

Budowa zakończyła się jeszcze w czerwcu, a przez ostatnie tygodnie trwało doposażanie i przeprowadzka z budynku ciuciubabki do nowego gmachu mieszczącego się w pobliżu biblioteki uczelni. Studenci do dyspozycji mają nowoczesny sprzęt multimedialny w salach, przestronne pomieszczenia, korytarze, a także windę. Budynek ma trzy piętra i piwnice, w których są magazyny oraz garaże. Jego budowa ruszyła w 2020 roku. Powierzchnia użytkowa budynku to 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Wysokość to 18 metrów. Budowa kosztowała ponad 20 milionów złotych.

Rozpoczęcie roku akademickiego na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

To nowoczesny budynek, spełniający wszelkie standardy co do procesu kształcenia, bogaty w laboratoria – mówił podczas uroczystego otwarcia w czerwcu tego roku Mariusz Cygnar, rektor uczelni.

Sonda
Czy mieszkałeś lub mieszkasz w akademiku?

Duże plany władz sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od 1 października zmieniła się w Akademię Nauk Stosowanych. Dla samej uczelni to przede wszystkim ogromny awans, ale też prestiż i nowe możliwości. Akademia chce w przyszłości prowadzić własne badania, a także pozyskiwać pieniądze na nie. Władze uczelni chcą, żeby w przyszłym roku akademickim ruszyły kolejne nowe kierunki, tym razem lekarskie. W tym roku na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu studiuje ponad 3 tysiące studentów. Ponad 1000 z nich na pierwszym roku.