Jest sprzęt i są ludzie. Ratownicy GOPR są przygotowani do sezonu letniego

i

Autor: Darek Ryś Jest sprzęt i są ludzie. Ratownicy GOPR są przygotowani do sezonu letniego

region

Jest sprzęt i są ludzie. Ratownicy GOPR są przygotowani do sezonu letniego

2024-04-25 17:00

Do letniego sezonu turystycznego przygotowali się ratownicy Krynickiej Grupy GOPR. Oprócz stałych baz w Krynicy i Piwnicznej jak zawsze będą też działać posterunki sezonowe na najbardziej popularnych szlakach.

W sezonie letnim ratowników Grupy Krynickiej GOPR będzie można spotkać w kilku miejscach. Oprócz stacji głównych w Krynicy i Piwnicznej, dyżury będą też między innymi na Jaworzynie Krynickiej, Przehybie czy w Foluszu w Beskidzie Niskim, ale nie tylko.

Nasza grupa jest przygotowana do sezonu letniego. Mamy sprzęt oraz ludzi, którzy będą dyżurować w górskich stacjach. Punkty są wyposażone w odpowiedni sprzęt ratowniczy i medyczny, a także pojazdy. Dzięki temu turyści mogą liczyć na szybką pomoc – mówi Michał Słaboń naczelnik Grupy Krynickiej GOPR

Mówi Michał Słaboń naczelnik Grupy Krynickiej GOPR

Prawdziwych tłumów na szlakach ratownicy GOPR spodziewają się już w najbliższych dniach, bo wielkimi krokami zbliża się majówka. Jeżeli ktoś dostał urlop na poniedziałek, wtorek i czwartek, to wolnym będzie mógł cieszyć się cały tydzień.

Ratownicy GOPR przypominają, że w komórkach powinno się zapisać numer telefonu do górskich ratowników. To 601-100-300 lub 985. Na smartfony warto też pobrać aplikacje „Ratunek”, która bardzo pomaga w akcjach ratunkowych.

Quiz. Tych sprzętów z PRL-u już nie uświadczysz. Wiesz, do czego służyły?

Pytanie 1 z 10
Jakie imię kojarzymy z pralką z tamtych czasów?

Na terenie Beskidu Sądeckiego Krynicka Grupa GOPR zabezpiecza pasmo Radziejowej, pasmo Jaworzyny Krynickiej oraz pasmo leluchowskie. Natomiast w zachodniej części Beskidu Niskiego ratownicy z Krynicy zabezpieczają pasmo Hańczowskie, pasmo Magurskie oraz Góry Grybowskie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!