Trwa remont ratusza w Nowym Sączu. Są utrudnienia dla mieszkańców

i

Autor: Darek Ryś Trwa remont ratusza w Nowym Sączu. Są utrudnienia dla mieszkańców

nowy sącz

Trwa remont ratusza w Nowym Sączu. Są utrudnienia dla mieszkańców

2024-06-20 16:00

Od kilku tygodni trwa remont ratusza w Nowym Sączu. Dzięki tym pracom ten zabytkowy budynek ma odzyskać swój dawny blask. Dużo zmieni się nie tylko na zewnątrz, ale też w środku. Będą też ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Niestety prace remontowe oznaczają też utrudnienia dla mieszkańców Nowego Sącza, bo ratusz to nie tylko zabytek, ale też siedziba urzędu. Do tej pory przez rusztowania i wygrodzenia utrudniony był dostęp do budynku.

Teraz trzeba się przygotować na większe problemy, bo do odwołania będzie zamknięta kasa, która znajduje się w ratuszu.

Wpłat gotówkowych można nadal dokonywać w kasie przy ulicy Narutowicza 6. Istnieje również możliwość dokonania opłaty skarbowej bezpośrednio w Urzędzie Stanu Cywilnego, Wydziale Spraw Obywatelskich i Wydziale Przedsiębiorczości, ale tylko w formie bezgotówkowej – informuje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Remont ratusza w Nowym Sączu potrwa jeszcze kilka miesięcy. W planach jest między innymi remont elewacji budynku, dachu oraz fundamentów. Ratusz dostanie też nowy kolor. Dużą nowością będzie winda, którą przy okazji miasto chce zamontować w ratuszu. Do potrzeb osób niepełnosprawnych będą też dostosowane toalety.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy wygląd nowosądeckiego ratusza zobaczymy jesienią 2025 roku. Prace będą kosztować około 20 milionów złotych. Większą część pieniędzy na remont miasto dostało z rządowego programu Polski Ład.

Czy wiesz skąd pochodzi ta rejestracja? Quiz tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
ZS

Obecny ratusz w Nowym Sączu zbudowano w latach 1895-1897. Pomysłodawcą budowy był ówczesny burmistrz miasta Lucjan Lipiński. Ratusz jest dziś siedzibą urzędu miasta.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!