Basen nad Łubinką w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Basen nad Łubinką w Nowym Sączu od 25 czerwca czynny 7 dni w tygodniu

Miniony weekend był rekordowy! Od soboty basen nad Łubinką otwarty 7 dni w tygodniu

2022-06-23 8:23

To jedyne bezpieczne i strzeżone kąpielisko pod chmurką w Nowym Sączu. Basen nad Łubinką przy ul. Zdrojowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Pokazał to miniony weekend, kiedy kąpielisko odwiedziły prawdziwe tłumy i padł rekord sprzedanych biletów!

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu przyciąga tłumy

W miniony weekend, kiedy temperatura przekraczała 30 stopni, basen odwiedziło ponad tysiąc osób. To absolutny rekord. Do tej pory takich tłumów tam nie było. Ta liczba pokazuje też, że tego typu obiekt w Nowym Sączu jest potrzebny. Od soboty, 25 czerwca basen będzie otwarty przez cały tydzień. To dobre wiadomości dla mieszkańców Nowego Sącza, którzy szukają ochłody w upalne dni. Z kąpieliska będzie można korzystać przez cały dzień.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

W sezonie wakacyjnym basem będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu. Można będzie z niego korzystać od godziny 10 do 19 - mówi dyrektor MOSiR Marcin Rojna.

Pływasz jak ryba w wodzie? Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na ratownika wodnego! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Skacząc do nieznanej wody, wybierasz skok

Gdzie skorzystać z bezpiecznych kąpielisk w wakacje?

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu po długiej przerwie ponownie ruszył dwa lata temu. Oprócz małych i dużych basenów na miejscu czekają też zjeżdżalnie, strefa zabaw oraz miejsce do plażowania. Na terenie obiektu działa również miejsce, gdzie można kupić coś do picia i do jedzenia. W okolicy Nowego Sącza działają również inne kąpieliska, które są bezpieczne i strzeżone przez ratowników WOPR. Możemy skorzystać między innymi ze stawów w Starym Sączu. Od tego weekend będą czynne również baseny w Piwnicznej na Radwanowie. Strzeżone plaże znajdziemy również nad Jeziorem Rożnowskim.