Nominacja do tytułu Mistrza Mowy Polskiej

i

Autor: facebook Małgorzata Broda Nominacja do tytułu Mistrza Mowy Polskiej

Mistrz Mowy Polskiej. Wśród nominowanych Małgorzata Broda i Teatr Robotniczy

2024-06-17 7:38

Kto zostanie Mistrzem Mowy Polskiej — tego dowiemy się już po wakacjach. Kandydatów do tego tytułu jest wielu. Na tej liście nie brakuje też przedstawicieli Nowego Sącza i regionu.

Mistrz Mowy Polskiej. Nominacja dla Małgorzaty Brody

Sądeczanka, Małgorzata Broda nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Nominację do konkursu na najlepiej mówiących polaków odebrała kilka dni temu na zamku królewskim w Warszawie. Jak sama przyznaje, było to dla niej ogromne zaskoczenie, ale też wyróżnienie.

To przede wszystkim wielkie zdziwienie, zaskoczenie i ogromna radość. Od lat język dla mnie jest miłością. Kocham bawić się językiem, ale popełniam też błędy. Krepuję się tego, wstydzę się, kiedy popełnię błąd. To była  dla mnie bardzo duża przygoda znaleźć się na zamku królewskim, zobaczyć laureatów z poprzednich lat – mówi Małgorzata Broda.

Orszak Jana Długosza przeszedł ulicami Nowego Sącza

Mistrz Mowy Polskiej. Nominacja dla Teatru Robotniczego

Małgorzata Broda, która jest związana z sądecką kulturą. Od wielu lat pracuje w MCK Sokół. Jest też inicjatorką i organizatorką Festiwalu małopolska Karpaty Offer, podczas którego można bliżej poznać kulturę i muzykę krajów karpackich. Na tym jednak nie koniec, bo o tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej" powalczy też Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego, którzy działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

To jest duże uznanie dla działań teatru, który działa nieprzerwanie w Miejskim Ośrodku Kultury. Zostaliśmy zauważeni i to jest efekt, myślę całego zespołu – powiedział nam dyrektor MOK-u, Benedykt Polański.

Finał plebiscytu zaplanowano na wrzesień w Kielcach. Rok temu tytuł Mistrza Mowy Polskiej przypadł między innymi sądeczaninowi Łukaszowi Połomskiemu.