Jędrzej Pasierski w studio Radia Eska w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Jędrzej Pasierski w studio Radia Eska w Nowym Sączu

Region

Napisał kryminał, którego akcja toczy się nad Popradem. Jędrzej Pasierski odwiedzi Nowy Sącz [WYWIAD]

2024-04-23 6:56

Pomysł na książkę podsunęli mu sami mieszkańcy Nowego Sącza podczas jednego ze spotkań autorskich, na które przyjechał do naszego miasta. Jędrzej Pasierski spotka się z czytelnikami Sądeckiej Biblioteki Publicznej i opowie o swojej najnowszej książce „Źródło”.

Nowy Sącz. Spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim

Przed nami kolejne spotkanie autorskie w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Tym razem gościem będzie Jędrzej Pasierski, autor kryminału „Źródło”, którego akcja toczy się w górach Beskidu Sądeckiego i w nadpopradzkich miejscowościach – między innymi w Piwnicznej, ale też w Nowym Sączu. Po raz siódmy czytelnicy spotykają się z Niną Warwiłow, policjantką, która stara się rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci na jednym ze szlaków dwójki turystów. Swoją premierę książka miała w połowie lutego tego roku. W trakcie spotkania Jędrzej Pasierski opowie o tym, jak postało „Źródło”, gdzie szukał inspiracji i odpowie, jaka jest recepta na dobry kryminał.

Rozmowa z Jędrzejem Pasierskim o książce "Źródło"

Jest to powieść bardzo regionalna, sądecka z bardzo bogatymi wątkami z Doliny Popradu. Przypuszczam, że poza warstwą kryminalną, która rozpoczyna się od znalezienia dwóch ofiar zbrodni na szlaku wysoko w górach, myślę, że będziemy rozmawiali również tej warstwie regionalno – kulturowej. Także chętnie odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości – powiedział podczas rozmowy w Radio Eska Jędrzej Pasierski.

Sonda
Lubisz czytać kryminały?

Nowy Sącz. Kiedy spotkanie z Jędrzejem Pasierskim?

Powieść „Źródło”, której akcja toczy się w Beskidzie Sądeckim, jest kolejną książką Jędrzeja Pasierskiego. Autor napisał wcześniej sześć innych kryminałów, w których główną bohaterką jest wymyślona przez niego Nina Warwiłow. Za kreację tej postaci zdobył drugie wyróżnienie w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda”. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha – wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Spotkanie autorskie już wtorek, 23 kwietnia o godzinie 17 w Sądeckiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej. Wstęp jest darmowy.