Niedziela Palmowa w nowosądeckim skansenie

i

Autor: fot. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Niedziela Palmowa w nowosądeckim skansenie

Wielkanoc

Nowy Sącz. Niedziela Palmowa w skansenie i Miasteczku Galicyjskim. Będzie się działo!

2023-03-28 12:00

Program jest bardzo bogaty, a odwiedzający będą mogli przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądały przygotowania do Wielkanocy. W niedziele sporo atrakcji przygotowało Muzeum Okręgowe. Wystarczy odwiedzić Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny.

Jarmark wielkanocny w Miasteczku Galicyjskim

Będzie coś na wielkanocny stół i do świątecznego koszyka. Na niedziele warto zaplanować wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Właśnie tu na mieszkańców miasta i regionu będzie czekać tradycyjny Jarmark Wielkanocny, na którym pojawi się kilkudziesięciu wystawców. Jarmark potrwa od godziny 10 do 16. Jak co roku nie zabraknie produktów regionalnych, które przywiozą wystawcy.

Przytulisko dla książek w Nowym Sączu

Będzie można kupić, ale też degustować. W planie mamy atrakcje dla najmłodszych — gra terenowa, spektakl, warsztaty wielkanocne, a także warsztaty artystyczne, pieczenie i zdobienie wielkanocnych babeczek — mówi Agnieszka Małecka z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Niedziela Palmowa w Sądeckim Parku Etnograficznym

W niedzielę warto wybrać się również do pobliskiego skansenu. Tam będzie można bliżej się dowiedzieć, jak dawniej na sądeckiej wsi wyglądały przygotowania do Wielkanocy. W kościele z Łososiny Dolnej odbędzie się tradycyjne święcenie palm wielkanocnych. W planie jest też koncert zespołu, a także pogadanki etnograficzne, pokazy pieczenia bab wielkanocnych oraz zwiedzanie skansenu. W Niedziele Palmową będzie on czynny od godziny 9.