wycieczka

i

Autor: www.pixabay.com

Nowy Sącz

„Podróże z klasą”. Zainteresowanie tak duże, że po kilku minutach wyczerpała się pula pieniędzy

2024-06-21 10:00

Ogromne zainteresowanie rządowym programem „Podróże z klasą”. Można w nim dostać dotację na organizację szkolnych wycieczek. W kilka minut po uruchomieniu systemu elektronicznego naboru wniosków pula pieniędzy wyczerpała się. Do podziału było 60 milionów złotych.

Nowy Sącz. Ile wniosków do programu "Podróże z klasą"?

Takiego zainteresowaniach chyba nikt się nie spodziewał. Chodzi o rządowy program „Podróże z Klasą”, który daje pieniądze na szkolne wycieczki. Do podziału jest 60 milionów złotych. Tylko w Nowym Sączu około 20 szkół przygotowało blisko 70 wniosków. Wszystkie zostały sprawdzone przez urzędników. 19 czerwca o godzinie 10 ruszyło składanie wniosków w formie online po dotacje. Do Ministerstwa Edukacji Narodowej udało się wysłać tylko kilka z nich. To dlatego, że zaledwie kilka minut po godzinie 10 pula pieniędzy została wyczerpana.

Mówi Ilona Kronenberger, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w nowosądeckim urzędzie miejskim

"Podróże z klasą". Na co można wydać pieniądze?

Kasa może pójść na opłacenie kosztów przejazdu, biletów wstępu, noclegów, wyżywienia czy ubezpieczania uczestników. Szkoły z Nowego Sącza projekty wycieczek mogą przesyłać do piątku do Wydziału Edukacji i Wychowania. Pieniądze można zdobyć kolejno na wycieczki dwudniowe – do 20 tysięcy złotych, trzydniowe – do 30 tysięcy, czterodniowe – do 40 tysięcy i pięciodniowe – do 50 tysięcy. Minimalna liczba uczestników wycieczki to 10 osób. Które wnioski przejdą pozytywną weryfikację urzędników ministerstwa, to okażę się w najbliższych tygodniach. Jeżeli niektóre nie będą spełniać wymagań, zostaną odrzucone, a pieniądze wrócą do podziału i będą mogły z nich skorzystać inne szkoły.