Andrzej Duda

i

Autor: ART SERVICE Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent uczestniczył w obchodach 150-lecia OSP w Starym Sączu. Uhonorował trzech strażaków

2024-05-25 17:43

Prezydent Andrzej Duda w sobotę wziął udział w uroczystości 150. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym strażakom.

Stary Sącz. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia trzem zasłużonym strażakom

Po uroczystej mszy na starosądeckich Błoniach, prezydent wręczył odznaczenia państwowe trzem zasłużonym strażakom ze Starego Sącza. Za Zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i ochrony przeciwpożarowej Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony Andrzej Kowalczyk, a Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali Grzegorz Golonka oraz Roman Jop.

Prezydent w swoim przemówieniu przypomniał, że Stary Sącz to jego rodzinne miasto, stąd pochodzili jego dziadkowie. 

"Część swojego dzieciństwa spędziłem w Starym Sączu i z zachwytem, i zazdrością patrzyłem przed wieloma laty na druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, koło których często przechodziłem i zatrzymywałem się przy remizie patrząc, jak strażacy wyprowadzają swój samochód. Wtedy marzyłem, że kiedyś będę służył w straży pożarnej" – wspominał prezydent. 

Prezydent Andrzej Duda podziękował strażakom za ich gotowość do służby

Prezydent dziękował strażakom za ich stałą gotowość do służby. 

"Tak naprawdę to jest służba ludziom na ratunek, dokładnie tak, jak mówi maksyma strażaków ochotników z całej Polski: Bogu na chwałę ludziom na ratunek. (…) Ta służba zawsze będzie potrzebna" – podkreślił prezydent. 

W przeszłości Gród Świętej Kingi wielokrotnie nawiedzały pożary. Największy miał miejsce w 1795 r. Wtedy spaleniu uległo niemal całe miasto wraz z ratuszem. Starosądecka Straż Ogniowa powstała w 1874 r.

Sądecka parafia zaatakowana przez hakerów. Na Facebooku zamieszczono obsceniczne zdjęcia i nagrania

Nowy Sącz. W takich warunkach pędził po mieście na złamanie karku. Nawet policjanci byli w szoku