Ręce

i

Autor: www.pixabay.com

Życie miasta

Przed nami Dni Godności w Nowym Sączu. Program bardzo bogaty!

2024-05-24 7:05

Dni Godności po raz drugi dobędą się w Nowym Sączu. Organizuje je Zespół Szkół numer 5. Mają one pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Przed nami trzy dni różnych imprez.

Nowy Sącz. Dni Godności po raz drugi

Będzie sportowo, tanecznie i muzycznie, będą również warsztaty plastyczne. Wszystko to w różnych miejscach Nowego Sącza. Główną ideą Sądeckich Dni Godności jest aktywizacja oraz promowanie twórczości i kreatywności osób niepełnosprawnych, a także wymiana doświadczeń opiekunów, nauczycieli wspierających ich rozwój artystyczny. Tegoroczna impreza potrwa trzy dni. Zacznie się od barwnego korowodu, który przejdzie w poniedziałek ulicami Nowego Sącza. Po inauguracji an Rynku odbędzie się dzień sztuki w Miasteczku Galicyjskim. Tam odbędzie się wernisaż prac uczniów oraz spotkanie z magistrem Morsem, sądeckim artystą. We wtorek impreza przeniesie się do hali MOSiR, gdzie na uczestników czeka integracyjny Dzień Sportu.

Mistrzostwa PIerwszej Pomocy w Starym Sączu

Chcemy stworzyć taką przestrzeń, gdzie osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą się zaprezentować. Bo te osoby są z nami, ale niekoniecznie są takie wydarzenia, gdzie mogą pokazać swoje talenty. Dni Godności to praca zespołowa, uczniowie są zaangażowani w różnych wymiarach. Jedni uczestniczą w pokazie mody, inni występują, kolejni biorą udział w warsztatach artystycznych i plastycznych – wyjaśnia Mariola Sarota, nauczycielka ZS nr 5, jedna z koordynatorek Dni Godności.

Na zakończanie Dni Godności, w środę zaplanowano Dzień Artystyczny, który odbędzie się w nowosądeckim Amfiteatrze. Tam na uczestników i widzów czeka Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, pokaz mody osób z niepełnosprawnościami oraz występy zaproszonych artystów.